ÇEV-TECH 2018

Loading...

Organizasyon ÇEV-TECH
İçerik Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri & Yenilebilir Enerji Fuarı
Tarih 20-23 Eylül 2018
Organizasyon Yeri OFM – Ortadoğu Fuar Merkezi (Gaziantep)
Düzenleyen Plexus Fuarcılık & Hage Fuar
Web Sitesi cev-tech.com
E-Mail info@cev-tech.com

ÇEV-TECH Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Yenilebilir Enerji Fuarı, sektör ile ilgili gelişme ve yeniliklerin; ulusal ve uluslararası dernekler, belediyeler ve belediye birlikleri, akademisyenler ve sanayi kuruluşları ile buluştuğu platform olmaya Bölgenin özellikle Ortadoğu’ya hitap eden ilk ve tek Geri Dönüşüm Çevre Teknolojileri, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji Fuarı Çev-Tech Türkiye ve bölge ülkelerine ulaşmak isteyen Avrupa devlerinin çevre sorunlarına getirdikleri çözümlerin sergilenmesinin yanı sıra çözüm ortaklarına ulaşmak amacı ile araştırma yapacak firmaların görüşmelerine de ev sahipliği yapıyor.

Neden ÇEV-TECH?

Gaziantep gerçekleştirdiği dev adımlarla, Cumhuriyet Tarihinin ilk yıllarından bu güne düzenli ve hızlı büyüyen, kendi öz kaynaklarıyla bölgede cazibe merkezi haline gelmiştir. Ekonomik yönden çevresinde bulunan 20 ili etkisi altında bulunduran Gaziantep, Sanayi ve İmalatta gelişmiş bir durumdadır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Ekonomik bir merkez durumunda olan Gaziantep’te özellikle İmalat Sanayi gelişmiş ve Türkiye’de önemli bir üretim merkezi haline gelmiştir.

Şu anda Türkiye’de sayılı kuruluşlar ve şirketler arasında Gaziantep firmaları da bulunmaktadır. Bu günkü seviyesine kendi öz gücüyle gelen , ender bir kent olan Gaziantep’in bunda sonraki asıl hedefi pazarlardır. Gaziantep’ten gerçekleşen ihracaatın bugün önemli bir kısmı Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine yapılmaktadır.

Fuarcılık sektörünün ve fuar alanlarının dünyada büyük önem kazandığı dönemde Ortadoğu’nun en büyük fuar alanlarından biride bu şehirde yer almaktadır. Gerek tarihinden bir yakınlık ve gerekse de yakın sosyal ve kültürel ilişkiler içerisinde bulunduğu Ortadoğu Ülkeleri ile güçlü bir ekonomik bağ kurmuş olan ve kendi başına bir cazibe merkezi haline gelen Gaziantep’te hizmet veren bu merkez sayesinde her yıl ekonomiye yön veren birçok sektörü, yerli-yabancı binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlamakta ve fuarcılık alanında kusursuz hizmet vermektedir.

Stratejik konumu ,turizm değerleri, güçlü ekonomik yapısı, yüksek ihracat hacmi, sanayisi ve bölgenin ticaret merkezi olma özelliğiyle, ticaret ve sanayi alanlarında gerçekleştirdiği yatırımlar ile ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip olan Gaziantep kendi başına bir değer olarak düşünüldüğünde, Gaziantep bu bölgenin önemli bir ticaret ve fuar merkezi olma özelliğini kazanmakta ve bu nedenle fuar organizatörleri, katılımcıları ve ziyaretçileri için önemli bir buluşma noktası haline gelmektedir.